Egzystowanie w Krakowie

Najważniejszym spośród największych problemów w większości miast w Polsce jest infrastruktura drogowa. Nasze miasta nie są zaadaptowane do tak wielkiego natężenia korków, jaki został zapoczątkowany przez zwiększenie się ilości samochodów na naszych drogach. Z tego powodu główną z najważniejszych inwestycji jakie musi rozpocząć niemalże każda gmina jest inwestycja w transport i komunikację. Drogi i transport miejski to priorytet, jaki da przestrzeń na to by polepszyć wygodę mieszkańców a także usprawni całość gospodarki Krakowa.

Spośród okolicznych gmin, inwestycje komunikacyjne jakie realizuje Kraków mocno się wyróżniają. Krakowianie w referendum opowiedzieli się za budową metra, jednak zanim metro zostanie zbudowane, w komunikację tramwajową i autobusową i nawierzchnie drogowe potrzeba włożyć sporo pieniędzy . Spośród bardziej istotnych inwestycji warto wymienić:
w pełni napędzaną elektrycznie linię autobusów – jedyną w Polsce,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec PKP wraz z miejscem handlowym.
Poza tym, w planach miasto przewiduje inwestycje w przynajmniej kilka nowych połączeń pomiędzy już istniejącymi połączeniami oraz naprawy istniejących połączeń tramwajowych i dróg dojazdowych.
Krakowianie napraw nie znoszą – problemy w komunikacji i dojazdach do pracy dają się im we znaki na co dzień. Trzeba jednak mieć jasność tego, że bez remontów infrastruktura nie może się poprawić i by było lepiej, wymagać trzeba wytrwałości.Majchrowski opinie
Przekazywanie środków w komunikacje to nie jedynie następne drogi, jak również lepszej jakości nawierzchnia dróg, która będzie mocniejsza i odporna. (jednym z przykładów może być odporna na ścieranie powierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto wymaga jeszcze kolejnych zmian i nowych pomysłów, aby jeździło się po nim dobrze. Nie tylko samochodem, ale również komunikacją miejską. Mimo to da się zauważyć jasno, że całość jest na świetnej trasie do tego, by mieszkańcom żyło się tu naprawdę wygodnie i z zadowoleniem.